2. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ TAMAMLANDI

2. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ TAMAMLANDI

“AHMET KATAR İLE DEVAM”

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi, 2.olağan genel kurulunu hafta sonunda gerçekleştirdi.
Şube binasında yapılan genel kurulda, seçimler maddesine tek listeyle giren mevcut başkan Ahmet Katar yeniden başkan seçildi ve güven tazeledi. Ahmet Katar, Kastamonu’nun menfaatleri doğrultusunda ses yükseltmeye devam edeceklerinin altını çizdi.
Ahmet Katar başkanlığında oluşturulan KASİAD Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu’nda Enüs Koç, Dr. Sinan Altıkulaç, Atıf Yılmaz, Mehmet Pehlivan, Erkan Yılmaz ve Necdet Topkara yer aldı.
Ahmet Katar, genel kurulun açılış konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Kastamonu Havalimanı, Gölköy’deki Uzman Erbaş eğitimi, Ziraat Fakültesi ve Sanayi alanlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ahmet Katar, şu ifadeleri kullandı:

“HAVALİMANI’NDAKİ YOLCU VERİLERİ BİZİ HAREKETE GEÇİRMELİ”

“Kastamonu’nun en büyük sıkıntısı yan yana gelememek. Biz bunu defalarca gündeme getirdik. Bu nedenle sadece Kastamonu’nun konuşulacağı, ele alınacağı bir platformun kurulmasını her defasında dillendirdik. Bununla ilgili kamuoyunu oluşturduğumuzu düşünüyorum ancak sonuca henüz ulaşamadık. Ulaşım noktasında ise Kastamonu Havalimanı’nın üzerinde durduk. Nedeni, her geçen gün azalan yolcu sayısı karşısında sessiz kalmamız düşünülemezdi. Bakınız, Kastamonu Havalimanı’ndan 2014 yılında 67 bin 362, 2015 yılında 82 bin 960, 2016 yılında 107 bin 199, 2017 yılında 92 bin 530, 2018 yılında 91 bin 592 ve son olarak 2019 yılında ise 63 bin 445 yolcu hizmet almış. Bu rakamlar şunu gösteriyor. Kastamonu Havalimanı’nda 2019 yılında dip yapan yolcu sayısı karşısında bizim acilen bir şeyler yapmamız gerekmektedir. Bu noktada Kastamonu kamuoyuna bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Kastamonu’da platformu oluşturalım ve ilk gündem maddesi olarak da Havalimanımızı ele alalım” dedi.

“UZMAN ERBAŞ EĞİTİMİ NOKTASINDA NEDEN SESSİSİZ!”

“Şehir neden sessiz, anlamak zor. Gölköy’deki Uzman Erbaş eğitimi ile ilgili bir sıkıntı olduğu ortada. Bununla ilgili de maalesef ortak bir ses
çıkaramıyoruz. Yarın bir gün Uzman Erbaş eğitimi elimizden tamamen gittiğinde sokağa çıkacağız ancak maalesef geç kalacağız.”

“ZİRAAT FAKÜLTESİ MUTLAKA AÇILMALI”

“Tarım ve hayvancılık şehriyiz diyoruz. Sarımsak, Siyez, Pirinç ile övünüyoruz. Evet övünmek de sonuna kadar da haklıyız. Kendir’in babası da bize göre şüphesiz Kastamonu’dur. Bu noktada Kastamonu Üniversitesi bünyesinde Ziraat Fakültesi açılması artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Eğer Kastamonu, Tarım şehriyse Ziraat Fakültesi’nin acilen açılması gerekmektedir.”

“DÖRT PARÇA SANAYİNİN OLDUĞU KENTTE SANAYİNİN İLERLEMESİ BEKLENMESİN!”
“Sanayi konusunda da bir gerçeğe dikkat çekmek istiyoruz. Sanayi alanları, bizler açısından şehirlerin en dikkat çeken yerleridir. Şehir dışına çıktığımızda, başka illere gittiğimizde ilk dikkat ettiğimiz sanayi alanlarıdır. Bakıyoruz, tüm sanayi alanları yan yanadır. Kastamonu’da ise eski sanayi şehrin merkezinde, yeni sanayi Kuzeykent’te, OSB İnebolu yolu üzerinde, Maslak ise malumunuz. Tabir-i caizse her biri yumruk kadar olan sanayilerin hepsini farklı bir noktaya konumlandırmışız. Biri mağripte biri maşrıkta. Sanayi böyle kalkınır mı? Bu şekilde olduğunda sanayimizin kalkınma şansı yok. Sanayilerimizin tamamı da yan yana olmalıdır ki sanayimiz daha da kalkınsın. Sanayiler yan yana olursa hizmet daha çok gelir, bankalar, marketler, restaurantlar o bölgede toplanır. Sanayi’nin diğer kolları da bu bölgeye daha hızlı gelir. Kümelenme olması büyük önem arz ediyor. Dört parça sanayinin olduğu bir kentte sanayinin daha da ilerlemesini zor görüyoruz. Bu bakımdan Kastamonu’da sanayinin gelişmesini ele alırken üzerinden odaklanmamız gereken ana nokta tüm sanayi kollarını aynı bölgede toplamak olmalıdır.

2019 YILININ SON KASİAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2019 YILININ SON KASİAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

KASİAD GENEL BAŞKANI AYHAN ASLAN;
“ VERİMLİ BİR YIL GEÇİRDİK “

KASİAD YILIN SON YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA FARKIN DALIK EĞİTİMİ YAPARAK, “ MESLEKİ YETERLİLİK SİSTEMİ VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KONUSUNDA İKİ UZMAN KONUĞUNU AĞIRLADI.
Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği 2019 yılının son yönetim kurulu toplantısında alanında iki uzman konuğu ağırladı. KASİAD Genel merkezinde Genel Başkan Ayhan Aslan Başkanlı lığın da gerçekleştirilen 2019 yılının son Yönetim kurulu toplantısında iki önemli konu gündeme getirilerek yönetim kurulu üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan toplantının açılış konuşması yaparak, “ 2019 yılını verimli bir yıl olarak geçirdiklerini yönetim kurulu ve yoğun ilgi gösteren üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantılarda alanında uzman konuklarımızı toplantılarımıza davet ederek yönetim kurulu ve üyelerimizi bilgilendirme toplantılarına ev sahipliği yaptık. Bu akşamda toplantımızda iki uzman arkadaşımızı genel merkezimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz,şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyor bu tip önemli konuların devamı niteliğindeki önemli konu ve konukları ağırlamaya yeni yıldaki toplantılarımızda devam edeceğiz bu vesile ile yeni yılınızı tebrik ediyor yeni yılın ülkemize, dünyaya barış getirmesi temennisiyle, sağlıklı nice yeni yıllar temenni ediyorum “
KASİAD Genel merkezindeki yılın son yönetim kurulu toplantısında (YBKDER) Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Camcı tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı. Toplantıda Başkan Camcı ; “ YBKDER hakkında bilgilendirme,Mesleki yeterlilik sistemi ve Mesleki yeterlilik kurumu, Mevzuat hükümleri,MYK Belge zorunluluğu getirilen meslekler,Cezai müeyyideler,işverenler için riskler , Devlet Teşvikleri ve uygulama esasları konularında önemli açıklamalar ile ilgili bilgi verdi. Toplantıda konuklar soru cevap şeklinde merak ettikleri konularda bilgi alma imkanı buldular.
YBKDER yönetim kurulu başkanı Osman CAMCI;
“ YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN GALERİCİ VE EMLAKÇI BU MESLEĞİ YAPAMAYACAK “
Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Camcı ,KASİAD Yönetim kurulu üyeleri ve KASİAD üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Mesleki Yeterlilik sistemi konuları üzerinde önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Camcı açıklamasında; “ Mesleki yeterlilik konusunda şu ana kadar 550 Milyar Tl İşsizlik fonundan teşvik belgesi konusunda destek yapıldığını, ilk yasada 40 olarak belirlenen zorunlu meslekler uygulamasında şu anda bu sayının 143 farklı meslek grubunu ile sınırlandırıldığını belirtti. Konu hakkında örnekler veren Camcı özelikle benim param var,arabam var galericilik yapayım, yada şurada yerim var Emlakçilik yapayım fazlada sermaye istemiyor, fazla sermayede istemiyor anlayışı önümüzdeki günlerde tarihe karışıyor. Uygulanacak yeni yasaya göre 143 farkı iş kolunda yeterlilik belgesi olmayanların bu işlerde çalışmalarının mümkün olmayacağını ve her meslek erbabının mutlaka meslekleriyle ilgili aldıkları yeterlilik belgelerinin 5 yıl süre ile geçerli olacak olan Mesleki yeterlilik belgeleri almaları zorunlu hale getiriliyor “
AV.ARZU MALTEPE; İŞ ADAMLARINA SESLENDİ. FİRMALARINIZIN GELECEĞİ İÇİN ;
“ FARKIN DALIK EĞİTİMLERİ YAPMALISINIZ “
“ GÜVENLİĞİNE İNANMADIĞINIZ AVM’ lerde KESİNLİKLE WİWİ AGLARINI KULLANMAYINIZ “
KASİAD Ev sahipliğinde Gerçekleştirilen toplantıya katılan KASİAD üyesi ve alanında Uzman Av. Arzu Maltepe tarafından kişisel verilerin korunması konusu üzerinde bilgilendirme yapıldı.
Sağlam Demir Hukuk Bürosu ortaklarından Av. Arzu Maltepe konuşmasında ; Kişisel veri,Özel Nitelikli( Hassas) Kişisel veri,İlgili kişilerin hakları, Kişisel verilerin işlenmesi,Veri sorumlusunun yükümlülükleri,veri sorumlusunun alması gereken teknik tedbirler,idari tedbirler, kişisel verileri koruma kurumu verbis ,verbise’e kayıt için son tarihler,kimdir,resen inceleme, şikayet üzerine inceleme,veri ihlali, halinde yapılacaklar,idari para cezaları,hapis cezaları konularında çeşitli farklı örneklerle bilgilendirme yaptı.
Yoğun ilgi gören konu ve konukların açıklamaları ve bilgilendirmelerinden memnun kalan konuklar ve yönetim kurulu üyeleri yeni yılda da tekrar bilgilendirme toplantısına farklı ve geniş bir persvektif’den irdelenerek tekrar yapılması önerisi yapıldı.
Karşılıklı soru cevapların ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.
KASİAD MEDYA/ Abdülkadir AKIN

KASİAD YENİ ÜYELERİYLE TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

KASİAD YENİ ÜYELERİYLE TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

KASİAD GENEL BAŞKANI AYHAN ASLAN;
“İş birlikteliklerimiz artarak devam ediyor “


KASİAD YENİ ÜYELERİYLE TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ.


KASİAD Genel Merkezinde düzenlenen toplantıda Genel Başkan Ayhan Aslan Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Dr .Av Fikret Özkan, Fikriye Aslan, Murat Arer, Bilal Kütük,Demir Yılmaz,Genel sekreter Cemal Şenol ve KASİAD Ailesine yeni katılan üye İş adamları katıldılar.


Kastamonulu Sanayici ve İş Adamları Derneği( KASİAD) Genel merkezinde yapılan yeni üyelerin katılımı ile tanışma toplantısında bir araya geldiler.
KASİAD Medya tarafından hazırlanan KASİAD ın faaliyetleri ve tanıtım görüntüleri sine vizyon gösterisiyle başlayan toplantıda Genel sekreter Cemal Şenol tarafından KASİAD ailesinin oluşum ve faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.


KASİAD Genel Başkanı Ayhan ASLAN Konuşmasında, Davetimize icabet ederek katılan sektöründe önemli işlere imza atan firma temsilcilerini aramızda görmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek başladığı konuşmasında,KASİAD olarak farklı önemli faaliyetlere imza attıklarını vurguladı.Göreve geldikleri günden itibaren önemli fuar faaliyet gerçekleştirdiklerini fuarla birlikte önemli kaynaşma ve iş dünyası arasında önemli birliktelikler olduğunu vurgulayarak iş adamlarımız bizlere baş vurdular ve KASİAD ailesine katıldılar,şu anda Bütün sektörlerde varız,iyi bir birliktelik heyecanını yakaladık.


Türkiye’de şu ana kadar bizim dışımızda kimse bir fuar yapma başarısını yakalayamadı.Fuarımıza İç İşlerİ Bakanımız Süleyman Soylu katıldı fuarda önemli bir başarıya imza atarak diğer illere rol model olduk. Çoğu firmalar fuarımıza özel olarak ilk yaptıkları makinelerini KASTEXPO fuarda teşhir ettiler, fuardan sonrada buradaki birliktelikler kendi aramızda iş birliktelikler yaparak iyi bir yere geldik hala bu iş birlikteliklerimiz her geçen gün artarak devam ediyor ve sürüyor.


Önümüzdeki günlerde yeni KASİAD internet sitemiz farklı bir formatta faaliyete geçerek Internet ortamında masajlama ve firmaların kendi aralarındaki iletişim ağını daha güçlü hale getirerek alış verişlerimiz ve birlikteliklerimize hız katacaktır.iyi bir oluşum içinde olduğumuzu söyleyebilirim aramıza yeni katılan ve yeni katılacak arkadaşlarımızı sizleri bu toplantı vesilesi ile tanımaktan dolayı memnun olduğumu ve sizleri tanımaktan onur duyduğumu ifade eder hepinize hoş geldiniz diyorum “ Bundan böyle birlikteliğimiz uzun süre devam etmesini diliyorum “ dedi.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan İŞDAŞ AŞ olarak faaliyet alanları hakkında bilgi verdi.

KASİAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ DR.AV.FİKRET ÖZKAN;
“ KASTAMONU LOBİMİZ YOK “


Başkan Ayhan Aslandan sonra konuşma yapan Yönetim Kurulu üyesi Dr Av.Fikret Özkan konuşmasında; “İşinizden, evinizden, ailenizden zaman ayırarak Kastamonu davasına gönül vermek için davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Biz esasinde büyük bir aileyiz İstanbul da çok sayıda Kastamonulu var,bu Kastamonuluların %70- % 80 İş adamı bir çoğu sanayici fakat biz bunların bir çoğunu tanımıyoruz, tanımaya çalışıyoruz. Bunu da niye yapıyoruz KASİAD Sayın Ayhan Başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte KASİAD camiası bir ivme kazandı iş adamları ve sanayicileri için bir çekim gücü oluşturdu buraya İnsanların bakış açıları değişti. Başkanımız Sayın Aslan Kendisi büyük bir zaman ayırıyor kendisi o kadar işinin gücünün arasında herkesin vaktı değerli o vakitlerin ayrılması hakikaten çok önemli bu bakımdan kendisine çok teşekkür ediyoruz.
KASİAD’ ın iki misyonu var birinci misyonu iş adamları ve sanayicileri bir araya getirmek, onların ufkunu genişletmek iş birlikleri sağlamak çözüm ortaklıkları sağlamak aralarında iş gelişmelerini sağlamak,birinci misyonumuz bu,ikinci misyonumuz fuarcılık faaliyetimiz ve iki tane fuar yaptık, iş birliği noktasında baya bir gelişme sağladık, % 30 civarında bir iş birliği oldu.Kastamonu da böyle iş adamları böyle sanayicililer varmış şeklinde algı oluştu, insanların bakışı değişti bu önemli bir adımdı bizim için bundan sonrada bu tür faaliyetlerimiz geliştireceğiz “dedi.


ULUSLAR ARASI ZİRVE HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR.


Uluslar arası zirve planlamaları içersindeyiz şu an KASİAD ‘ın ikinci misyonu da nedir, Bir Kastamonulu lobisi oluşturmak bizim en büyük eksiğimiz Kastamonu lobimiz yok, bu kadar gücümüz var bu kadar ekonomiye katkımız var, fakat lobimiz olmaması sebebiyle siyasette yoğuz, ekonomide de etkili olamıyoruz gelişmelerde etkili olabiliriz aslında bizim bu gücümüz var biz KASİAD olarak bunun bilincine vardık, bunu geliştirmek amacıyla bir takım Çalışmalar yapmaya başladık bu nedir, Milliyetçilik aileden başlar önce kendi aileni düşünürsün ondan sonra sülaleni düşünürsün yaşadığın çevreyi toplumu düşünürsün, ondan sonra ilini ve daha sonra ülkeni düşünürsün, biz kendi aramızdaki iş birliklerini ne kadar geliştirirsek ülkeye katkımız o derece büyük olur” dedi..


GELECEĞİN BİTKİSİ KENDİR


Kendir geleceğin bitkisi kendir sanayisini geliştirmek için çabalarımız var, memleketimize katkıda bulunmamız lazım memleketimiz ne kadar büyürse, biz ıstan bulda ne kadar güçlü olursak Kastamonu lobisini sağlarız siyasette etkili olabiliriz siyasete bugün bakıyoruz bizden daha küçük ve nüfus olarak az olan vilayetler var her yerdeler biz neden yapamıyoruz birlik beraberliğimiz yok, mikro milliyetçilik yapmak gerekiyor mikro milliyetçiliğe karşı bir insanım ama demek kı yapmak gerekiyor,bunu yapmamız ve başarmamız lazım” dedi..


KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan Başkanlığında yapılan Tanışma toplantısına katılan yeni üyeler ve konuklar toplantı sonrasında karşılıklı sohbet ve iş görüşmeleri ile ilgili fikir ve kart alış verişinde bulunarak tanışarak kaynaşma toplantınsın ardından KASİAD MEDYA objektifine verilen hatıra pozu ile toplantı sona erdi.


KASİAD MEDYA/ Abdülkadir AKIN

KASTAMONULU GENÇ İŞ ADAMLARI BİR ARAYA GELECEK

KASTAMONULU GENÇ İŞ ADAMLARI BİR ARAYA GELECEK

Kastamonu Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleri, 7 Aralık tarihinde bir araya gelecek.

Aktif olarak faaliyetlerine başlayan Genç KASİAD Derneği yeni yönetimini Fatih Şenel Başkanlığında oluşturarak, geniş programlı ilk toplantısını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Sektörlerinde başarılı 7 genç Kastamonulu iş adamıyla yeni yönetimini belirleyen Genç KASİAD’ın Başkanı Fatih Şenel, “Amacımız Kastamonulu genç iş adamlarının ve kendi işini kurmak isteyen genç iş adamlarını bir araya getirerek birlikte güçlenmek. Yine büyük şehirlerde yaşayan Kastamonulu gençlere staj ve iş imkânı sunmak diğer hedeflerimizdendir. 7 Aralık tarihinde gerçekleştireceğimiz toplantımızda birçok konuyu masaya yatırarak, memleketimiz için yaralı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Genç KASİAD’ın toplantısı, Şişli Okmeydanı’nda yer alan KASİAD Genel Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.

Genç Kasiad’dan Genel Başkana nezaket ziyareti

Genç Kasiad’dan Genel Başkana nezaket ziyareti


KASİAD GENEL BAŞKANI AYHAN ASLAN’DAN GENÇLERE ÖĞÜT.
“ TİCARETDE TEMKİNLİ HAREKET EDİN “


Genç KASİAD Yöneticileri’nden KASİAD Genel Başkanına nezaket ziyareti. Kastamonulu İş Adamları Derneği ( KASİAD )Genel Başkanı Ayhan Aslan’ı İÇDAŞ A.Ş Holding Genel Merkezinde ziyaret gerçekleştirdi.


Fatih ŞENEL Başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete KASİAD Yönetim Kurulu üyesi Murat Arer Genç KASİAD yönetim kurulu üyeleri Tahir Karakoç, Celal Kırıkoğlu ve Emre Üstün nezaret ettiler.


KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan yeni seçilen Genç KASİAD Üyelerini tebrik ederek başarılar dileyerek ticaretteki tecrübelerini aktardığı toplantıda ticaretteki başarılı olmaları için önerilerde bulundu. Ticaret cesaret ister ama bunun yanında da temkinli hareket etmeyi de ister diyerek ticaret hayatı il ilgili tecrübelerinden aktararak farklı iş kolları ile ilgili görüş alış verişin de bulunarak önerilerde bulundu.


Başkan Ayhan Aslan ; “ Gelecek gençlerde onun için ülkemizin geleceği için çok çalışmalıyız diyerek genç KASİAD yönetiminden ve üyelerinden ümitli olduğunu, ülkemizin geleceği siz gençler ve üretimden geçmektedir üretime yönelik yatırımlara ilgi duyarsanız başarılarınız daha da artarak büyür önersinde bulundu ” .


Genç KASİAD Başkanlığına seçilen Fatih ŞENEL, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan’a gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde, yeni seçilen yönetim kurulu üyelerini tanıtarak hedefleri ve yapmayı istedikleri projeler hakkında bilgi verdi. Yaklaşık iki saat süren görüşmede Birlik beraberlik vurgusuna önemine dikkat çekilirken, Genç KASİAD ‘ın Çizeceği yol haritası ve Kastamonu’ya yapılabilecek yatırımlarla ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.


Toplantı sonrası Genel Başkan Ayhan Aslanla hatıra fotoğrafı çektiren Genç KASİAD yöneticileri Başkan Ayhan Aslan’ın misafirperverliğine teşekkür ederek toplu hatıra fotoğrafı çektirerek toplantı sona erdi.


GENÇ KASİAD’DAN NEZAKET ZİYARETİ. FOTOGRAFTAKILER SOLDAN SAĞA/Celal KIRIKOGLU,Tahir KARAKOÇ,Fatih ŞENEL, Sn.Genel Başkan Ayhan ASLAN,Emre ÜSTÜN.

12