Bu yıl dördüncü kez kapılarını açan Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi, 81 firmanın katılımıyla 16-18 Ekim 2018 tarihleri arasında Wow Convention Center’da yapıldı.

Ziyaretçi bazında yüzde 26 büyüyen Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’ni bu yıl 5 bin 870 kişi ziyaret etti. Fabrikaların üretim, yatırım, bakım ve satın alma süreçlerinden sorumlu teknik yetkililerin ücretsiz olarak ziyaret ettiği zirvede, 3 gün boyunca çeşitli sunumlar düzenlendi. Sunumlarda özellikle üretim süreçlerini modernize ederek, maliyetleri düşürmenin püf noktaları anlatıldı. Katılımcı firma stantlarında, uygulama örneklerinin yer aldığı zirveden, ziyaretçi ve katılımcı firmalar oldukça memnun ayrıldıklarını belirttiler.

KASİAD aileside Çizmak Makine Sanayiyi yalnız bırakmadı.

Çizmak Makine standını ziyaret eden çok sayıda firma temsilcileri ve ziyaretçiler arasında KASİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri yer aldı.

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan,Yönetim Kurulu üyeleri Sezai Alkan, Altan Yavuz, Atilla Gür,Demir Yılmaz,Genel Sekreter Cemal Şenol,Basın Danışmanı Abdülkadir Akın ziyarete eşlik ettiler.

Fuar hakkında bilgi veren Çizmak Makine Genel Müdürü Hakan Çatıkkaya yaptığı kısa değerlendirmede fuarın başarılı geçtiğini vurgulayarak “Mensubu olduğum KASİAD ailesinden Genel Başkanımız Ayhan Aslan ve değerli yönetim kurulu üyelerimizin bizi yalnız bırakmayarak ziyaretinden dolayı teşekkürlerimi belirtmek isterim, ayrıca Kastamonulu tek firma olarak Kastamonu’yu gelişen teknoloji Robot yatırımları fuarında temsil etmeninde onurunu yaşıyoruz.“ dedi.

KASİAD Başkanı Ayhan Aslan fuar hakkında yaptığı değerlendirmede “Fuar gerçekten güzel bir fuardı, yerli üretim yapan iki katılımcı Türk firmamız ile gurur duyduk. Bu sayının daha da artmasını istiyoruz, Türk sanayisinin daha çok ve ileri seviyelerde gelişmesini her zaman arzu ediyoruz. İnşallah Türkiye’miz de bu robot yatırımlarıyla Türkiye sanayisindeki gelişimini hakkı ile yerine getirir. Çizmak Genel Müdürü Hakan Çatıkkaya ve ekibi çok güzel makineler yapıyor, robotların yan sanayisini yapıyorlar, bu gibi firmalarımız çoğaldıkça robotların yapımı Türkiye de daha da çoğalacaktır. Bu gelişimde önemli olan herkesin benimsemesi inşallah bu gelişmeler sanayimizin yüzünü güldürecektir.” dedi.

KASİAD MEDYA/ABDÜLKADİR AKIN