İŞ ADAMLARINA KENDİR PROJELERİ ÜZERİNE KASİAD’A BİLGİ VERİLDİ.
Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği ( KASİAD) Kasım Ayı Yönetim kurulu Toplantısı yapıldı.Toplantı KASİAD Genel Merkezinde Genel Başkan vekili Umursan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur Başkanlığında yapıldı.
KASİAD Genel Merkezinde Gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, KASİAD üyeleri, Genç KASİAD Başkanı Fatih Şenel Genç KASİAD yönetim kurulu üyeleri, Kalibre Holding Genel Müdür Yrd. Volkan Boyalı,Eski KAS-DER Genel Başkanlarından Derya Pen Yönetim Kurulu Başkanı Derya Ovalıoğlu, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç, Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Araştırmacı ve Meteraluji ve Malzeme Mühendisi Aylin Şahin, panelistiler Kuzka Uzmanı Özğür Yücel Yakar,Hemp BouQuet Yönetim Kurulu Başkanı Emir Polat,Yalova Üniversitesi Öğretim görevlisi yd .Doç.Dr Ozan Toprakçı katıldılar.
KASİAD Genel Sekreteri Cemal Şenol tarafından Toplantı gündemi hakkında bilgilendirme yaparak KUZKA yetkililerine ardından ilk konuşmacı olarak Kastamonu Yatırım ajansı uzmanı Özgür Yücel mikrofona gelerek Kastamonu’da yatırımlar ve teşvikler konulu sunum gerçekleştirdi. İngilizce ve Türkçe hazırlanan yatırım cenneti Kastamonu isimli sunum görseli iş adamları tarafından büyük beğeni ile izlendi. Zaman zaman İş adamlarının karşılıklı sorularını cevaplandıran KUZKA Uzmanı Yakar tüm soruları içtenlikle cevap vererek yoğun katılım ve KASİAD Ev sahipliğinde bu güzel toplantıda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kastamonu’ya yapılacak yatırımcı İş adamlarına her zaman yardımcı olabileceklerini vurguladı.
Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Polimer Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Y rd.Doç.Dr Ozan Toprakçı tarafından Kenevir Ürünleriyle Sanayi Yatırımları Polimer konusu üzerinde sunum gerçekleştirdi.
KASİAD Kasım Ayının Son panelisti olarak Hanönü’nden Amerika’ya yatırımları ile Bölgenin en büyük Kendir Üretimin gerçekleştiren Hemp BouQuet Firması yönetim kurulu Başkanı Emir Polat tarafından Kendir ve Kenevir’in Tekstildeki yeri konulu sunumu büyük ilgi gördü.
Toplantıya katılan Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Araştırmacı¬-Metalürji malzemeleri Mühendisi Aylin Şahin’de Kendir ile ilgili yatırım yapacak İş adamlarına bilgi vererek sorularını cevaplandırdı. Yapılacak her türlü yatırımlarda çözüm ortağı olabileceklerini vurguladı.
Toplantı bitiminde Hanönü’nden Amerika’ya İhraç edilen yören Kendir’den imal edilmiş Sicimlerden Hemp BouQuet Firması Yönetim Kurulu Başkanı Emir Polat konuklara sicim hediye etti ve konuklar toplantı sonrası günün anısına hatıra fonografı çekilerek toplantı sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir