KASİAD GENEL BAŞKANI AYHAN ASLAN;
“İş birlikteliklerimiz artarak devam ediyor “


KASİAD YENİ ÜYELERİYLE TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ.


KASİAD Genel Merkezinde düzenlenen toplantıda Genel Başkan Ayhan Aslan Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Dr .Av Fikret Özkan, Fikriye Aslan, Murat Arer, Bilal Kütük,Demir Yılmaz,Genel sekreter Cemal Şenol ve KASİAD Ailesine yeni katılan üye İş adamları katıldılar.


Kastamonulu Sanayici ve İş Adamları Derneği( KASİAD) Genel merkezinde yapılan yeni üyelerin katılımı ile tanışma toplantısında bir araya geldiler.
KASİAD Medya tarafından hazırlanan KASİAD ın faaliyetleri ve tanıtım görüntüleri sine vizyon gösterisiyle başlayan toplantıda Genel sekreter Cemal Şenol tarafından KASİAD ailesinin oluşum ve faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.


KASİAD Genel Başkanı Ayhan ASLAN Konuşmasında, Davetimize icabet ederek katılan sektöründe önemli işlere imza atan firma temsilcilerini aramızda görmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek başladığı konuşmasında,KASİAD olarak farklı önemli faaliyetlere imza attıklarını vurguladı.Göreve geldikleri günden itibaren önemli fuar faaliyet gerçekleştirdiklerini fuarla birlikte önemli kaynaşma ve iş dünyası arasında önemli birliktelikler olduğunu vurgulayarak iş adamlarımız bizlere baş vurdular ve KASİAD ailesine katıldılar,şu anda Bütün sektörlerde varız,iyi bir birliktelik heyecanını yakaladık.


Türkiye’de şu ana kadar bizim dışımızda kimse bir fuar yapma başarısını yakalayamadı.Fuarımıza İç İşlerİ Bakanımız Süleyman Soylu katıldı fuarda önemli bir başarıya imza atarak diğer illere rol model olduk. Çoğu firmalar fuarımıza özel olarak ilk yaptıkları makinelerini KASTEXPO fuarda teşhir ettiler, fuardan sonrada buradaki birliktelikler kendi aramızda iş birliktelikler yaparak iyi bir yere geldik hala bu iş birlikteliklerimiz her geçen gün artarak devam ediyor ve sürüyor.


Önümüzdeki günlerde yeni KASİAD internet sitemiz farklı bir formatta faaliyete geçerek Internet ortamında masajlama ve firmaların kendi aralarındaki iletişim ağını daha güçlü hale getirerek alış verişlerimiz ve birlikteliklerimize hız katacaktır.iyi bir oluşum içinde olduğumuzu söyleyebilirim aramıza yeni katılan ve yeni katılacak arkadaşlarımızı sizleri bu toplantı vesilesi ile tanımaktan dolayı memnun olduğumu ve sizleri tanımaktan onur duyduğumu ifade eder hepinize hoş geldiniz diyorum “ Bundan böyle birlikteliğimiz uzun süre devam etmesini diliyorum “ dedi.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan İŞDAŞ AŞ olarak faaliyet alanları hakkında bilgi verdi.

KASİAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ DR.AV.FİKRET ÖZKAN;
“ KASTAMONU LOBİMİZ YOK “


Başkan Ayhan Aslandan sonra konuşma yapan Yönetim Kurulu üyesi Dr Av.Fikret Özkan konuşmasında; “İşinizden, evinizden, ailenizden zaman ayırarak Kastamonu davasına gönül vermek için davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Biz esasinde büyük bir aileyiz İstanbul da çok sayıda Kastamonulu var,bu Kastamonuluların %70- % 80 İş adamı bir çoğu sanayici fakat biz bunların bir çoğunu tanımıyoruz, tanımaya çalışıyoruz. Bunu da niye yapıyoruz KASİAD Sayın Ayhan Başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte KASİAD camiası bir ivme kazandı iş adamları ve sanayicileri için bir çekim gücü oluşturdu buraya İnsanların bakış açıları değişti. Başkanımız Sayın Aslan Kendisi büyük bir zaman ayırıyor kendisi o kadar işinin gücünün arasında herkesin vaktı değerli o vakitlerin ayrılması hakikaten çok önemli bu bakımdan kendisine çok teşekkür ediyoruz.
KASİAD’ ın iki misyonu var birinci misyonu iş adamları ve sanayicileri bir araya getirmek, onların ufkunu genişletmek iş birlikleri sağlamak çözüm ortaklıkları sağlamak aralarında iş gelişmelerini sağlamak,birinci misyonumuz bu,ikinci misyonumuz fuarcılık faaliyetimiz ve iki tane fuar yaptık, iş birliği noktasında baya bir gelişme sağladık, % 30 civarında bir iş birliği oldu.Kastamonu da böyle iş adamları böyle sanayicililer varmış şeklinde algı oluştu, insanların bakışı değişti bu önemli bir adımdı bizim için bundan sonrada bu tür faaliyetlerimiz geliştireceğiz “dedi.


ULUSLAR ARASI ZİRVE HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR.


Uluslar arası zirve planlamaları içersindeyiz şu an KASİAD ‘ın ikinci misyonu da nedir, Bir Kastamonulu lobisi oluşturmak bizim en büyük eksiğimiz Kastamonu lobimiz yok, bu kadar gücümüz var bu kadar ekonomiye katkımız var, fakat lobimiz olmaması sebebiyle siyasette yoğuz, ekonomide de etkili olamıyoruz gelişmelerde etkili olabiliriz aslında bizim bu gücümüz var biz KASİAD olarak bunun bilincine vardık, bunu geliştirmek amacıyla bir takım Çalışmalar yapmaya başladık bu nedir, Milliyetçilik aileden başlar önce kendi aileni düşünürsün ondan sonra sülaleni düşünürsün yaşadığın çevreyi toplumu düşünürsün, ondan sonra ilini ve daha sonra ülkeni düşünürsün, biz kendi aramızdaki iş birliklerini ne kadar geliştirirsek ülkeye katkımız o derece büyük olur” dedi..


GELECEĞİN BİTKİSİ KENDİR


Kendir geleceğin bitkisi kendir sanayisini geliştirmek için çabalarımız var, memleketimize katkıda bulunmamız lazım memleketimiz ne kadar büyürse, biz ıstan bulda ne kadar güçlü olursak Kastamonu lobisini sağlarız siyasette etkili olabiliriz siyasete bugün bakıyoruz bizden daha küçük ve nüfus olarak az olan vilayetler var her yerdeler biz neden yapamıyoruz birlik beraberliğimiz yok, mikro milliyetçilik yapmak gerekiyor mikro milliyetçiliğe karşı bir insanım ama demek kı yapmak gerekiyor,bunu yapmamız ve başarmamız lazım” dedi..


KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan Başkanlığında yapılan Tanışma toplantısına katılan yeni üyeler ve konuklar toplantı sonrasında karşılıklı sohbet ve iş görüşmeleri ile ilgili fikir ve kart alış verişinde bulunarak tanışarak kaynaşma toplantınsın ardından KASİAD MEDYA objektifine verilen hatıra pozu ile toplantı sona erdi.


KASİAD MEDYA/ Abdülkadir AKIN